ZELENÁ   ŘASA     C R Y P T O M O N A D A    -    CHLORELLA

                                                                                        SOROKINIANA

 

Aura chlorelly

 

Řasa je balena ve speciální folii s uzavíratelným zipem, která řasu chrání před světlem, oxidací. V této folii je následně uložena do plastového obalu, se kterým nepřichází do styku. Balení zaručuje dlouhodobé uchování nutričních hodnot přípravku, které je vyznačeno na obalu.

Odborné studie uvádí, že výrobky balené do papírových či plastových obalů, nechráněné před světlem, ztrácí do 14 dnů 4O% nutričních hodnot.

 

Stručná informace:

 

Cryptomonada je výsledkem jednoho z nejvýznamnějších objevů 21. století v oblasti lidské výživy a zdraví. V roce 1992 se na Thaj-wanu podařilo mezinárodnímu týmu mikrobiologů pod vedením Prof. Dr. Wang Shun Te úspěšně dokončit unikátní vědecký projekt, který je svým významem srovnáván odborníky s objevením penicilinu. Vědcům se podařilo vyšlechtit novou odrůdu jedlé řasy, která svými vlastnostmi vysoko předčí dosud známé řasy tradičně užívané k výrobě potravinových doplňků. Jedná se o odrůdu řasy Chlorella Sorokiniana. Chlorela Sorokiniana je sladkovodní jednobuněčná řasa s unikátně tenkou a měkkou buněčnou membránou, která umožňuje velmi

šetrnou technologii zpracování. Díky tomu nedochází prakticky k žádnému poškození jejího vzácného obsahu.

 

Cryptomonada ™.

je obchodní značkou výrobku z Chlorelly Sorokiniany.

 

 

Cryptomonada™ má pozoruhodný obsah výživných látek:

- celou řadu minerálních látek a vitaminů (včetně vysokého obsahu B12)

- vysoký obsah proteinu s vyváženým poměrem esenciálních aminokyselin

- velké množství zeleného barviva chlorofylu (podporuje tvorbu zdravé krve bohaté na          

   hemoglobin)

- modré barvivo fykocyanin (silný antioxidant, chrání ledviny a játra) a další fytolátky

- růstový faktor CGF

- složky, které se u jiných druhů řas nevyskytují (PPAR)

 

PPAR receptory (Peroxisome Proliferator Activated Receptors) jsou jaderné hormonální receptory, které jsou obsaženy v buňkách tkání jednotlivých orgánu těla. Tyto receptory (bílkoviny se specifickou funkcí) hrají velmi pozitivní roli v souvislosti s některými onemocněními:  

- zánětlivá a virová onemocnění      

- ateroskleróza (kornatění tepen)

- metabolizace lipidů (obezita)

- diabetes mellitus (cukrovka)

- rakovinná bujení

 

Cryptomonada™ obsahuje všechny tři typy receptoru (alfa, beta, gama) a dokáže

je organizmu dodat ve významném množství a přirozené formě.

 

Cryptomonada ™

- má vysoký podíl růstového faktoru CGF (Chlorella Growth Factor), který je vytvářen směsí   

  aminokyselin, vitaminů, cukrů a peptidů, koncentrovaných v nukleových kyselinách RNA a  

  DNA

- obsahuje 10% RNA a 3% DNA - účinná prevence rakovinného bujení

- urychluje až 4krát růst mikrof1óry ve střevech - prevence rakoviny tlustého střeva

- výrazně posiluje imunitní systém

 

Cryptomonada ™

- je enzymaticky živá

- způsobuje aktivně pokles cholesterolu (LDL) v krvi již během 1. měsíce užívání

- podporuje změnu pH tělních tekutin z kyselých na alkalické

 

Vstřebatelnost CryptomonadyTM

K úplnému vstřebání (95%! dochází do 2 hodin po požití, oproti max. 85% až po 5 hodinách u ostatních výrobků (těch nejkvalitnějších), přičemž tělo dostává až o 25% více živin než u klasických výrobků z ostatních řas.

 

 

 

Jedinečná kombinace nutričních látek, vysoký obsah chlorofylu i fykocyaninu, CGF, PPAR receptoru, vysoká a rychlá vstřebatelnost a 100% přírodní původ činí z CryptomonadyTM superpotraviny pro třetí tisíciletí.

 

Cryptomonada

je klenotem ve světě potravinových doplňků.

Je zdrojem ryzí přírodní síly nezbytné pro Vaše zdraví.

 A   NYNÍ   PODROBNÉ    INFORMACE O   ZELENÉ   ŘASE   CRYPTOMONADĚ!

 

 

Cryptomonada™ je obchodní název pro sladkovodní jednobuněčnou řasu Chlorella Sorokiniana. Je jedničkou mezi potravinami pro 21. století.

••dodává o 25% více živin v prvních dvou hodinách po požití než ostatní chlorelly .

•• má nejvyšší stravitelnost-95 %, díky jednoduché buněčné stěně

•• obsahuje kromě chlorofylu také modré barvivo phycocyanin

•• jako jediná z chlorell dodává tělu unikátní látky všech tří typu PPAR

•• přináší 2x více CGF než chlorella pyrenoidosa

Díky všem těmto přednostem se stala v současnosti naprostou jedničkou mezi řasami. Vynikající stravitelnost, vysoká účinnost, špičková kvalita, jedinečné složení – díky těmto vlastnostem je Cryptomonada nositelem nejvyššího ocenění: "KING ALGA" – Královna řas!

 

Chlorella Sorokiniana nese právem označení královna řas.

Je jedinečná již svým složením. Nejvyšší obsah zeleného barviva, ale také modrého, velké množství stopových prvků, minerálů, vitamínů - již to by stačilo k členství v "první třídě" kvality. Ale tato řasa obsahuje nejvyšší množství CGF látek, a unikátní skupinu alfa, beta i gama PPARs (Peroxisome Proliferator Activated Receptors)!

Jedinečná v dalším ohledu je Cryptomonada také svou jemnou buněčnou stěnou. Díky této vlastnosti se řasa pyšní dalším rekordem a to svou stravitelností - více než 95%, a to navíc v prvních dvou hodinách po požití - to ještě zvyšuje využitelnost všech živin na maximum! Díky tenké buněčné stěně může být tato řasa zpracovávána velmi šetrným způsobem – jednoduchým sprejovým sušením při teplotě do 45°C! Naprostá většina nutričních látek tak zůstává zachována a nepoškozena.

Třetí jedinečnost této řasy je ve způsobu zpracování. Řasa je pěstována "na zakázku", to znamená vždy čerstvá a okamžitě po usušení vakuově balená. Zákazník má tedy jistotu nejen nejvyšší kvality vstupní potraviny, ale také nejvyšší možnou kvalitu potraviny "na svém stole".

 

 

 

Na obrázcích můžeme vidět 600x zvetšené buňky nejznámějších druhů řas, které se dnes pěstují pro potravinářské účely.

 

Většina chlorell obsahuje pouze zelené barvivo. Spirulina obsahuje sice také modré barvivo, ale její hlavní problém spočívá v nestabilním tvaru spirály. To ovlivňuje její kvalitu a využití ve výživě člověka. Chlorella sorokiniana obsahuje zelené i modré barvivo a má stálou velikost i tvar buněk. Tyto vlastnosti jsou velmi cenné při pěstování ve velkých přírodních bazénech společnosti International Chlorella Co.

Chlorella sorokiniana je pěstována s respektem k přírodním principům, v přirozeném prostředí a proto je délka růstu a doba sklizně ovlivněna roční dobou, teplotou, slunečním osvitem ... sklizeň probíhá až v okamžiku, kdy kultura řasy dosáhne optimálních hodnot.

V ČEM JE CRYPTOMONADA VÝJIMEČNÁ?

1) Excelentní 95% stravitelnost a vstřebatelnost nutričních látek

… na rozdíl od ostatních řas má Cryptomonada™ jemnou, tenkou buněčnou stěnu. To umožňuje našemu trávicímu systému rychle a efektivně využít maximum z

pokladu, který se skrývá v každé buňce této sladkovodní řasy. I ty nejšetrnější zpracovatelské procesy běžné chlorelly pyrenoidosy dosáhnou nejvýše 85% stravitelnosti a to až po 5-ti hodinách trávení (a tento výsledek je vynikající). Běžné metody se pohybují spíše na hranici 73% a níže. Proč tak záleží na co nejvyšší stravitelnosti? Tento údaj nám říká, kolik si naše tělo skutečně "vezme" z potraviny, kterou sníme. Tato procenta musíte ovšem vypočítat z hodnot, které ta, či ona potravina má.

Hovoříme-li o 95% stravitelnosti u Cryptomonady, potom si lehce spočítáme, že náš organismus získá např. z komplexu CGF 95%, ale těchto látek obsahuje Cryptomonada  4 jednotky na 100g, kdežto pyrenoidosa jen 2 jednotky na 100g s využitelností max. 85%. Poměr skutečného užitku CGF pro náš organismus je tedy 3,8 : 1,7 tedy 2,2x více ve prospěch Cryptomonady! K této skutečnosti musíme ještě započítat další "výhodu"Cryptomonady a tou je rychlá vstřebatelnost. V prvních dvou hodinách je strávena na oněch rekordních 95%, jiné řasy průměrně kolem 70%. Nejvýraznější efekt mnoha důležitých látek je na počátku trávicího procesu. V tomto případě by skóre bylo 3,8 : 1,3 a tedy téměř 3 x vyšší hodnota u Cryptomonady! Zkuste si spočítat cenový efekt, kdyby váš automobil ujel na stejné množství paliva 3 x delší trasu. Buďte si jisti tím, že váš organismus kvalitu Cryptomonady ocení. Mnohé odborné studie to potvrzují!!!!!!!

 

2) Unikátní obsah chlorofylu a phycocyaninu

 Chlorella sorokiniana je opravdovou raritou ve své třídě řas. Obsahuje totiž zelené i modré barvivo. Cryptomonada™ je jeden z nejlepších přírodních zdrojů chlorofylu a phycocyaninu. Chlorofyl kromě jiných funkcí čistí krev i tkáně našeho těla. Významně se podílí na desinfekci trávicího ústrojí a v Asii se chlorella díky této schopnosti používá jako podpůrný prostředek při střevních infekcích. Phycocyanin je modré barvivo, které ze všech druhů chlorell obsahuje právě jedině Chlorella sorokiniana. Phycocyanin je excelentní antioxidant a kromě jiného pomáhá čistit a chránit tkáň jater a ledvin. Právě tyto orgány mají důležitou funkci i v likvidaci toxických látek v těle. Podpora funkce těchto orgánů zvyšuje detoxikační účinky Cryptomonady v našem organismu a řadí jí na první místo mezi řasami. Její působení v našem těle je ještě komplexnější.

3) Nejvýznamnější přírodní zdroj komplexních PPARs

... Cryptomonada™ je jediná ze všech řas, která obsahuje všechny tři původní typy alfa, beta, gama PPARs (Peroxisome Proliferator Activated Receptors). Objev PPARs

a jejich účinků je přínos molekulární biologie 21. století! PPARs mají rozsáhlý vliv a široké spektrum funkcí v každé z miliard buněk našeho těla. Podílí se na řízení metabolických procesů (např. cukru., tuku, atd.), hlídají základní biochemické procesy v buňkách, regulují a vyvažují imunitní systém. Jediným zdrojem těchto receptorů je pouze rostlinná přírodní strava. Protože tyto látky jsou velmi citlivé na teplo, z vařené stravy je nezískáme. Jejich nedostatek podle posledních výzkumů může vyvolávat některé druhy rakovin a nádorů. Proto se výzkum posledních let zaměřil na účinky Cryptomonady na tyto typy onemocnění a první výsledky jsou velmi pozitivní. Některé studie zase potvrzují výrazný efekt při léčbě diabetes mellitus a nemocí způsobených poruchou při transkripci DNA buněk. Obsah těchto receptorů v Cryptomonadě

je tak významný, že se tato řasa stala nejpoužívanějším zdrojem těchto látek pro extrakci. Jiné studie ukázaly, že účinek a vstřebávání PPARs z celé řasy (např. tablety Cryptomonada™) se blíží 90% vstřebávání z extraktu, ale probíhá v pozvolné časové křivce. Pro prevenci a podporu léčby mnoha civilizačních nemocí se jeví Cryptomonada jako ideální potravina budoucnosti. Více informací o fenomenálních PPARs naleznete ve speciální brožurce "Cryptomonada a PPARs".

 

4) Vynikající obsah látek C.G.F.

... Cryptomonada™ obsahuje CGF (Chlorella Growth Factor). CGF není jedna samostatná substance, ale soubor a směs aminokyselin, vitamínů, cukrů a peptidů obsažených převážně v nukleových kyselinách RNA a DNA. Strava bohatá na nukleové kyseliny je nazývána také "omlazovací", právě pro účinky těchto látek. Cryptomonada obsahuje 100% čisté, přírodní nukleové kyseliny v ideálním poměru 10% RNA a 3% DNA. Komplex těchto látek má široké pozitivní účinky na náš organismus. Benjamin Frank, M. D. ve svých výzkumech potvrdil následující efekty:

antioxidační efekt, zvláště u kuřáků, vysokého stresu, špatné stravy, drog, alkoholu a poruch

   imunity

• stimulační efekt pro imunitní systém

• významná pomoc při střevních dysfunkcích, detoxikace

• pomoc u mnoha buněčných funkcí - ochrana buňky, kvalita buněčného jádra

• celkové zvýšení vitality a fitness buněk našeho těla

 

Pro tyto vlastnosti je Cryptomonada zvláště vhodná jako doplněk výživy pro těhotné a kojící, stejně tak pro každého člověka vystaveného vlivům městského prostředí a samozřejmě také pro seniory. Pravidelné užívání CryptomonadyTM po dobu 6-ti měsíců prokázalo v kontrolní skupině pacientů významné zlepšení mnoha funkcí, zřetelné po dobu následujících 3 let.

 

Ideální je zařadit Cryptomonadu  spolu se šťávou zeleného ječmene do svého každodenního jídelníčku !!! Oba tyto produkty mají synergizující účinek.