Všechny výrobky ze šťávy zeleného ječmene – prášek, tablety i sáčky, mají stejné nutriční hodnoty i účinky na lidský organismus.

GREEN MAGMA \ prášek –

 

Šťáva ze zeleného ječmene

 Green Magma je mírně alkalický, svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitaminů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Green Magma není náhradou pestré stravy. Je však jejím kvalitním doplňkem. Jeho vlastnosti vykazují všechny pozitivní vlastnosti zeleniny. Jedna lžička Green Magma odpovídá svou výživnou hodnotou několika kusům organicky vypěstované zeleniny, např. dvěma hlávkám brokolice. Uživatelsky je však praktičtější. Na trhu má své pevné místo již 40 let. Na jeho účinky bylo vypracováno několik desítek vědeckých prací a lékařských studií a výzkumy stále pokračují.


NUTRIČNÍ LÁTKY:

Vitaminy:
A (100% betakaroten), B1 (Thiamin), B2 (Riboflavin), B3 (Niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6 (Pyridoxin), B12 (Cobalamin), C, E, K, Biotin, Cholin, kyselina listová

Minerály:
bór, vápník, chróm, kobalt, měď, jód, železo, hořčík, mangan, nikl, fosfor, draslík, selen, sodík, síra, zinek a dalších více jak 50 stopových prvků

Enzymy:
kataláza, cytochromoxidáza, DNáza, FA-oxidáza, hexokináza, dehydrogenáza, nitrát reduktáza, nitro-oxyreduktáza, peroxidáza, fosfatáza, fosfolipáza, polyfenoloxidáza, RNáza, superoxiddismutáza, transhydrogenáza, hexokináza, aminotransferáza, aspartáza

Aminokyseliny:
alanin, arginin, asparagová kyselina, cystein, glutamová kyselina , glycin, histidin, isoleucin, leucin, lysin, methionin, fenylalanin, prolin, serin, threonin, tryptofan, tyroxin, valin

Esenciální mastné kyseliny:
linolová a linolenová kyselina.

Ostatní fytolátky:
chlorofyl, bioflavonoidy, 2”-O-Glykosylisovitexin (2”-O-GIV)

Některé nutriční hodnoty na 3g(doporučená denní dávka)

Energetická hodnota

44,00 kJ/10 kcal

Cukry

2 g

Bílkoviny

700 mg

Tuky

150 mg

Chlorofyl

44,70 mg

Minerální látky:

 

Draslík

264,0 mg

Vápník

21,54 mg

Hořčík

6,74 mg

Železo

1,47 mg

Zinek

0,22 mg

Mangan

0,16 mg

Měď

0,04 mg

Sodík

25 mg

Vitaminy:

 

Vitamin A

750 IU/ 0,93 mg

(betakaroten)

Vitamin C

9,87 mg

Vitamin E

1,53 mg

Vitamin B1

0,04 mg

Vitamin B2

0,08 mg

Vitamin B3

0,32 mg

Vitamin B5

0,15 mg

Vitamin B6

10,2 mcg

Vitamin B12

2,40 mcg

Kyselina listová

19,20 mcg

Biotin

1,44 mcg

 


NĚKTERÉ BLAHODÁRNÉ ÚČINKY NUTRIČNÍCH LÁTEK NA ORGANISMUS

Minerální látky a stopové prvky
Green Magma je zdrojem mnoha důležitých minerálních látek a stopových prvků. Obsahuje významné množství manganu a zinku a ve srovnání například s pšenicí obsahuje 25x více draslíku, 5x více železa, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, ale o polovinu méně fosforu, kterého je ve většině běžných potravin nadbytek (např. mléčné výrobky). Tolik potřebný vápník, jehož nedostatek způsobuje osteoporózu a kazivost zubů, je v Green Magma obsažen ve formě pro náš organizmus snadno využitelné, na rozdíl od vápníku v mléčných výrobcích. Zahříváním mléka (pasterizací) se vápník organický mění na anorganický, což může vést k jeho nežádoucímu ukládání v organizmu a vzniku např. ledvinových kamenů.

Vitaminy
Vitaminy, které obsahuje, aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů. Green Magma má vysoký obsah betakarotenu, vitaminu C, E, vitaminů řady B, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu. Dodává nám tedy vitaminy, jejichž nedostatkem trpíme, protože v našem jídelníčku převládají potraviny, které zpracováním, dopravou a následnou úpravou ztratí živiny dříve, než se dostanou na stůl. Například obsah vitaminu C v čerstvě nastrouhané ředkvičce klesne na vzduchu až o polovinu již za pouhých pět minut. Množství vitaminů B1 a B2 v potravinách dramaticky klesá při vaření. Mnoho průmyslově upravovaných potravin našemu organizmu při procesu trávení vitamíny dokonce odčerpává. Vitaminy a ostatní živiny v Green Magma však zůstávají díky patentované technologii stále aktivní.

Enzymy
Díky šetrnému zpracování obsahuje Green Magma celé spektrum živých enzymů. Vědci identifikovali v lidském těle přes 3 000 enzymů. Bez enzymů dochází k narušení všech důležitých životních funkcí jako je trávení, dýchání, pohyb a podobně. V roce 1979 zaznělo na Generálním zasedání japonských farmaceutických společností, že extrakt zeleného ječmene obsahuje více než 20 enzymů a nové studie odhalují další a další. V Green Magma se nachází i superoxid dismutáza (SOD), likvidátor volných radikálů, cytochrom oxidáza, enzym urychlující oxidaci a redukci, peroxidáza rozkládající peroxid vodíku na kyslík a vodu pro snadné vyloučení z těla, oxidáza nutná ke zpracování mastných kyselin, transhydrogenáza důležitá pro srdeční tkáň atd. Většina komerčně dostupných enzymatických přípravků (i těch na systémovou enzymoterapii) získává enzymy z krve, orgánů a tkání živočichů a obsahuje mnohdy jen tři (pouze zažívací) enzymy. Mnozí odborníci tyto zdroje zpochybňují a doporučují ryze rostlinnou enzymoterapii.

Bílkoviny
45 % hmotnosti Green Magma tvoří bílkoviny (u bílé mouky je to pouze 10 %). Ty mají nízkou molekulární hmotnost a lidské tělo je snadno využívá při stavbě tkání. Green Magma podporuje zdravý růst těla. „Zelené“ bílkoviny léčí vředy a chrání povrchové tkáně a sliznice.

Antioxidanty
Green Magma má také silné antioxidační účinky. Obsahuje účinný antioxidant 2“-O-glykosylisovitexin (GIV). Jeho antioxidační aktivita proti oxidačnímu poškození lipidů pokožky způsobenému UV zářením je přibližně 500krát vyšší než aktivita vitaminu E. GIV také vykazuje vysokou tlumící aktivitu aterosklerózy naměřenou v krevní plasmě. Jeho aktivita několikanásobně převyšuje aktivitu vitaminu C. Mezi přítomné silné antioxidanty patří i superoxid dismutáza (SOD), který pomáhá omlazovat buňky a o kterém se předpokládá, že souvisí s dlouhověkostí a sukcinát alfa-tokoferola, u něhož je prokázána silná antimutagenní aktivita, tzn. že snižuje riziko nádorových onemocnění, včetně rakoviny prsu a tračníku.

Chlorofyl
Green Magma je bohatý na přírodní zázrak - chlorofyl. Ten je znám především pro své dezinfekční vlastnosti. Proto je možné zelenou šťávu použít při ošetření popálenin a kožních zranění. Působí i protizánětlivě a má antioxidační vlastnosti. Chlorofyl pomáhá tělu přijímat železo a napomáhá tak při odstranění chudokrevnosti. Při užívání chlorofylu (zeleného „krevního“ barviva rostlin) v zelené šťávě byl zaznamenán i vzrůst hladiny hemoglobinu v krvi (červeného krevního barviva živočichů). Podle odborníků z Kalifornské Univerzity v Davisu má chlorofyl pozitivní vliv i na bohatost mužského spermatu a potenci. Za zmínku stojí i jeho schopnost bránit růstu bakterií způsobujících zápach v dutině ústní. Proto se doporučuje zelenou šťávu před polknutím chvilku „poválet“ v ústech.

Acido-alkalická rovnováha
Vařená strava a rafinace potravin způsobují překyselení organizmu, které se často projevuje pálením žáhy. V těle klesá pH a dochází k zatížení imunitního systému. V kyselém prostředí se daří zánětům, infekcím, stoupá kazivost zubů a vzrůstá i riziko vzniku rakoviny. Protože zelená šťáva je mírně zásaditá, dokáže Green Magma tento stav zvrátit a nastolit acido-alkalickou rovnováhu. Známkou toho je zmizení pálení žáhy.

Složení: sušená šťáva z listů mladého ječmene, organický maltodextrin, organická celozrnná rýže

Dávkování: 1 kávovou lžičku (cca 1,5g) rozmíchat do 1,5 – 2 dcl chladné neperlivé vody nebo oblíbeného džusu 1 -2 krát denně na lačno, děti do 10 let ½ lžičky 1 - 2 krát denně

Skladování: v chladnu, suchu a temnu (ne v lednici)

GREEN MAGMA \ tablety
sušená šťáva z mladého ječmene
balení: 138 g (368 tablet)

 

Tablety jsou vyráběny pouhým lisováním bez přidání plniv či pojiv. Pro svůj nenáročný a pohodlný způsob užívání se výborně hodí na cesty, na dovolenou, do školy, do práce a všude tam, kde si potřebujete zdravě a rychle doplnit energii.


NUTRIČNÍ LÁTKY  a  BLAHODÁRNÉ ÚČINKY NUTRIČNÍCH LÁTEK NA

                               ORGANISMUS jsou stejné jako u GM prášku.

 

Složení: sušená šťáva z listů mladého ječmene, organický maltodextrin, organická celozrnná   rýže

Dávkování: 4 tablety nalačno 1 - 2krát denně zapít vodou nebo nechat rozpustit v ústech, děti do 10 let 2 tablety 1 – 2krát denně

Skladování: v chladnu, suchu a temnu (ne v lednici)

GREEN MAGMA \ sáčky
sušená šťáva z listů mladého ječmene
 balení:  25 sáčků po 3gr.

 

 

Vaše otázky:

 

Jak nejlépe užívat Green Magma?
GM je nejlépe užívat nalačno, buď 20 min před jídlem, nebo 2 hod po jídle tak, aby se jejich trávení a zažívání nekřížilo. Je rovněž důležité rozmíchat GM v chladných (neperlivých) tekutinách (nejlépe ve vodě), protože horké tekutiny by zničily aktivní enzymy.

 

Nedojde ke znehodnocení živin a enzymů v GM když jej rozmíchám v ovocné šťávě nebo džusu?
I když živiny a enzymy GM zůstávají déle aktivní ve vodě, vypijete-li kokteil z GM a ovocné či zeleninové šťávy do 15 min po rozmíchání, hodnota obsažených látek se nezmění.

dobrou chuť!

Je možné se GM předávkovat?
GM není droga, ale komplexní potravinový extrakt vyrobený z čerstvě vylisované šťávy z ječných listů. Předávkovat se GM je asi tak málo pravděpodobné, jako se předávkovat hlávkovým salátem. Nicméně jste-li na dietě s omezeným množstvím sacharidů, kontrolujte si jejich množství v denní dávce GM.

 

Pomůže mi GM při hubnutí?
Ano, doporučená denní dávka obsahuje celou řadu důležitých výživných látek, ale jen 20 kalorií! Máte-li program na snížení nadváhy, je pro vás GM ideálním pomocníkem. Dodá vašemu tělu vitaminy, minerální látky, aminokyseliny, enzymy a bílkoviny, a to prakticky bez kalorií. Při takovém programu (ne dlouhodobě) může GM svou výživnou hodnotou nahradit jedno jídlo za den.

 

Mohu užívat GM když se postím?
Ano, GM je výborný dietní doplněk při půstu, protože dodává tělu základní živiny tak, aby při tomto očistném programu příliš nestrádalo. Také bílkoviny a polysacharidy v GM obsažené poskytují metabolizmu nezbytnou energii.

 

Co mi vlastně GM dává?
GM poskytuje vynikající přírodní výživu, kterou máte vždy po ruce a jejíž příprava je snadná a rychlá. Můžeme mluvit o jakémsi „green fast food“ jako protikladu k hamburgerům a hot dogům. Sytí vaše tělo množstvím „stavebních“ látek jako jsou vitaminy, minerály, enzymy, antioxidanty, chlorofyl a další potřebné fytolátky. Tyto živiny dopravuje vašim buňkám, neutralizuje toxiny, chrání je před volnými radikály a odvádí odpad vznikající buněčným metabolizmem. Tím GM splňuje všechny aspekty správné výživy – sytit, čistit, chránit.

 

K čemu potřebujeme enzymy?
Enzymy mají v našem organizmu roli katalyzátorů, a to při veškerých metabolických aktivitách. Bez nich nemůže tělo prakticky fungovat, žít - trávením počínaje a regulací vylučování hormonů konče. I když naše tělo obsahuje tisíce různých enzymů, většina naší stravy je průmyslově zpracovaná, konzervovaná nebo tepelně upravená – a tedy enzymů zbavená. Aktivní enzymy získáváme z čerstvé syrové stravy. GM je zdrojem stovek aktivních enzymů.

 

Četl jsem, že enzymy snadno podléhají zkáze. Jak je zajištěno že v GM enzymy zůstávají?
Enzymy v GM jsou chráněny dvěma způsoby. Nejprve při výrobě, kdy díky speciální technologii rychlého sušení s kontrolovanou teplotou nedochází k jejich zničení teplem, a podruhé přidáním maltodextrinu – - polysacharidu, získávaného hydrolýzou z organických přírodních zdrojů. Maltodextrin enzymy obalí (na molekulární úrovni) a zabrání tak nežádoucím reakcím – především oxidaci – které by je znehodnotily. Výsledkem je produkt obsahující množství stabilizovaných aktivních enzymů vhodných pro náš organizmus.

 

Neuškodí mi maltodextrin v GM, když jsem diabetik?
Diabetici a lidé, jejichž zdravotní stav vyžaduje kontrolu hladiny cukru v krvi, užívají GM bez jakýchkoliv problémů. Maltodextrin je polysacharid a ne jednoduchý cukr. Energii uvolňuje pomalu a tak nedochází k prudkému zvýšení hladiny cukru v krvi. Máte-li však ve vašem případě nějaké pochybnosti, poraďte se s vaším lékařem.

 

Po užití GM se cítím plná energie. Obsahuje GM kofein?
Ne, GM se vyrábí ze šťávy ječné trávy a ta kofein neobsahuje. Většina uživatelů si však již v prvních týdnech užívání všimla pocitu nárůstu energie. To nás nepřekvapuje, protože v GM je množství fytolátek, o kterých je známo, že pomáhají tělu produkovat zdroj energie ATP. Zatímco kofein a podobné stimulanty zásoby energie plení, GM zvyšuje schopnost buněk energii produkovat, aniž by k tomu docházelo na úkor spánku a odpočinku.

 

Kolik je v GM cukru?
GM obsahuje velmi malé množství v přírodě se vyskytujících rostlinných cukrů. GM může bez obav užívat kažký, i ten, kdo si ze zdravotních důvodů musí sledovat hladinu cukru v krvi. Je nějaký rozdíl mezi GM práškem a GM tabletami? Složení je naprosto stejné. GM v práškové formě můžeme vstřebat poněkud rychleji, tablety zase díky pomalejšímu trávení úplněji.

 

Obsahuje GM lepek (gluten)?
Ne. Sušená šťáva je lisovaná z ječných listů, ne ze zrna. A listy lepek neobsahují. Žádná ze složek GM neobsahuje lepek, takže výrobek je vhodný i pro osoby citlivé na lepek.

 

Proč je GM tak zelená?
Zelenou barvu GM dává chlorofyl. Ječné listy jej obsahují velké množství. Chlorofyl působí ozdravně v mnoha směrech, například jako antioxidant a detoxikační a protizánětlivý činitel.

 

Jak chlorofyl působí?
Obsah chlorofylu v GM působí jako přirozený detoxikační činitel. Pomáhá eliminovat toxiny ze střev a ostatních tkání. Protože se jedná o přírodní detoxikační činitel, pomáhá také potlačit zápach z úst. Chlorofyl je také antioxidant a působí protizánětlivě. Je vědecky prokázáno, že chlorofyl nepřímo zvyšuje okysličování tkání tím, že má kladný vliv na růst počtu červených krvinek, které jsou nositeli kyslíku v těle. Je nějaký rozdíl mezi chlorofylem v potravinových doplňcích a chlorofylem z přírodních zdrojů? Ano. Dojde-li k izolování chlorofylu ze zelených rostlin, a tedy k vytržení z přirozeného prostředí, jeho účinnost klesá (podle některých odborníků až 10ti násobně). Navíc je velmi těžké chlorofyl z rostlin izolovat, což jeho „výrobu“ značně prodražuje. Chlorofyl v GM je součástí zelené šťávy a zůstává tedy přírodní se všemi blahodárnými účinky na organizmus.

 

Má GM detoxikační účinky?
Ano. GM obsahuje chlorofyl a další látky, které usnadňují uvolňování toxických látek z tkání, aby mohlo dojít k jejich vyloučení. To je přirozený proces, ke kterému musí denně docházet, aby se v těle toxické látky nekumulovaly a nedocházelo k pomalé „samootravě“. Ta se může mimo jiné projevovat nadýmáním, vyrážkami, svěděním a tuhnutím svalů. Pitím GM a dostatkem tekutin vůbec, dochází zpravidla během 1 – 2 týdnů k úlevě.

 

Co jsou antioxidanty a jak působí?
Antioxidanty jsou látky, které dokáží neutralizovat tzv. volné radikály. Volné radikály jsou molekuly, které obsahují kyslík a jsou extrémně reaktivní. Svými reakcemi poškozují buněčné membrány, DNA a cévy a snižují jejich funkčnost. Antioxidanty neutralizují tyto volné radikály dříve než mohou natropit škodu a tím umožňují normální fungování buněk.

 

Mohu užívat GM jako doplněk stravy i v těhotenství?
Ano, GM poskytuje vyvážený komplex základních výživných látek. Denní dávka GM je svou výživnou hodnotou ekvivalentem zeleninového salátu. Je to bezpečný, přírodní a výživný potravinový doplněk i pro těhotné.

 

Snižuje užívání GM spolu s jídlem jeho účinnost?
GM můžete užívat s jídlem i samostatně. Aby však došlo ke vstřebání maximálního množství výživných látek, je lépe jej užívat nalačno, protože jídlo může zabránit jejich plnému vstřebání a využití.

 

 

Ideální pro naši výživu je zařadit šťávu ze zeleného ječmene Green Magmu spolu se zelenou řasou Cryptomanadou (společně mají synergizující účinky) do svého každodenního jídelníčku.

Budete zdraví, vitální a krásní.

 Doubrou chuť!